BB

Line

  Home |  Puzzles |  Games |  Illusions |  Today |  Sudoku |  Fun Stuff

Maths 1 |  Maths 2 |  Language 1 |  Language 2 |  Logic 1 |  Logic 2

Line

Difficulty: Easy

If I buy a melon and a coconut, the cost will be $1.19.

If I buy a pineapple and a melon, the cost will be $1.45.

If I buy a coconut and a pineapple, the cost will be $1.40.

What are the individual prices?

Show Hint Show Answer
 [Ref: ZNDH] © Mr Stone

 

This website uses cookies, for more information please view our privacy policy.

Line
Line